Çocuk Kıyafetlerinde Doğru Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Çocuk kıyafetlerinde beden tablosu, yetişkin kıyafetlerinden farklı olarak yaş olarak belirtilmektedir. Bu bağlamda pek çok anne baba, çocuğu kaç yaşındaysa, o beden kıyafet alışverişi yapmaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki, her çocuk yaşının bedeni ile aynı bedende değildir.

Çocuklar, yaşıtlarına göre daha zayıf, kısa, uzun ya da kilolu olabilir. Bu nedenle kıyafet alırken beden seçiminde mutlaka beden tabloları incelenmelidir. Çocuk giyim beden tablosu, her bir bedenin kaç cm olduğu hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Bu sayede doğru bedeni bulabilmek ve bilinçli bir şekilde kıyafet almak mümkün hale gelmektedir.

Çocuğunuz için en uygun kıyafet bedenini beden tabloları sayesinde bulduktan sonra da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Çocukların ne kadar hızlı büyüdüğü göz önünde bulundurulmalı ve alınan kıyafetlerin daha uzun süreli kullanımını sağlamak amacıyla bir beden büyük tercihi yapılmalıdır. Bu sayede hem çocuğunuz kıyafet içerisinde daha rahat hareket edebilecek hem de ilerleyen dönemlerde de aldığınız kıyafeti kullanabilecektir.

Çocuk Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk giyim ürünleri alışverişi yapacak olan bireyler, doğru beden bulmaya ek olarak daha pek çok unsura dikkat etmelidir.

  • Çocukların hassas ciltlerine sürekli olarak temas edecek giyim ürünlerinin organik kumaştan üretilmesi gerekir. Eğer bunu göz önünde bulundurmadan sentetik kıyafetler alırsanız çocuğunuzda fazla terleme ve tahriş gibi sorunlar görülebilir.
  • Kumaş seçimine ek olarak çocuk kıyafetlerinin olması gerekenden daha dar ya da bol seçilmemesi de dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır. Özellikle dar kıyafet almak hem çocukların hareket özgürlüğünü kısıtlamakta hem de ciltlerine zarar verebilmektedir. Üstelik çocukların ne kadar hızlı büyüdüğü ve geliştiği düşünüldüğü zaman dar alınan kıyafetlerin kullanım ömrünün oldukça kısa olacağı da unutulmamalıdır.

Genel olarak bakıldığında ise alacağınız kıyafetlerin daha konforlu ve uzun kullanım ömrüne sahip olmasını istiyorsanız kumaş türü ve kıyafet bedenine dikkat etmelisiniz. Bunlara ek olarak yıkadıkça deforme olmayacak ve leke tutmayacak türden kıyafetlerin işinizi oldukça kolay hale getireceğini de unutmamalı ve alışverişlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir