Yeni Doğan Bebekler İçin Kıyafet Seçimi

Yeni doğan bebekler için kıyafet seçimi yaparken bilinçli ve bilgili hareket etmenin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Eğer yeni doğan bebek için kıyafet alışverişi yapmayı düşünüyorsanız, ilk olarak bebekler için hangi kumaşların uygun olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Yaz aylarında doğan bebekler için kıyafet alacaksanız mutlaka doğal pamuklu kumaşlara yönelmeniz gerekmektedir. Pamuklu kumaşlar nefes alma özelliği sayesinde terlemenin ve terlemeye bağlı oluşan cilt tahrişlerinin önüne geçecektir. Kış aylarında yapılacak yeni doğan kıyafet alışverişinde ise yine pamuklu kumaşlar tercih edilmeli, buna ek olarak bebeklerin üşümemesi için yünlü kıyafetler de alınmalıdır.

Kısaca özetlemek gerekirse; yeni doğan bebekler için kıyafet almayı düşünen bireyler hem kıyafetlerin kumaşına hem de rahatlığına dikkat etmelidir. Çok sıkı ya da bol olan kıyafetler alınmamalı, bebeğin hareket özgürlüğü kısıtlanmamalıdır. Mevsime uygun kumaşlar tercih edilerek bebeklerin hassas cildi korunmalıdır.

Yeni Doğan Bebeğe Ne Kadar Kıyafet Alınmalı?

Yeni çocuk sahibi olacak bireylerin en çok merak ettiği ve yanıt aradığı sorulardan bir tanesi de yeni doğan bebeğe ne kadar kıyafet alınmalı şeklindedir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, yeni doğan kıyafetleri alacaksanız her kategoriden üç ya da dört ürün almanız yeterli olacaktır. Zira bebekler çok hızlı büyümekte ve bu nedenle alınana kıyafetler hemen küçülmektedir. Bu nedenle fazla kıyafet almak sadece israf olacaktır. Bebeğinizin ne kadar hızlı gelişeceğini göz önünde bulundurarak hareket etmeniz oldukça önemlidir.

Yeni doğan bebekler için kıyafet alınırken bedene de dikkat edilmesi gerekir. Alacağınız tüm giysileri yeni doğan bedeninde almamalısınız. Kıyafetler bebeğinize dar geldiği zaman kullanabilmesi için 0-3 ay bedenleri de tercih ederek bebeğinizin kıyafetlerini yedeklemelisiniz.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Kaç Ay Giydirilebilir?

Bebe giyim ürünleri arasında en küçük beden yeni doğan grubudur. Yeni doğan bebekler için üretilen bu kıyafet bedeni yaklaşık olarak 3 kilogram doğan bebekler için uygundur. Ancak bebeklerin çok hızlı büyüdükleri göz önünde bulundurulduğu zaman yeni doğan bedeninde alınmış kıyafetlerin kullanım süresinin oldukça az olduğunu bilmek gerekir. Bu bedendeki kıyafetler genellikle 1 ay kadar kullanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir